Logo
Pomôžeme Vám.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
10.12.2019

Kuchynské filtre

Prečo potrebujem kuchynský filter na vodu?

Kuchynský filter na vodu je filtračný systém, ktorý sa používa v domácnostiach na účely filtrovania vody, ktorá sa používa ako pitná voda aj ako voda na varenie. Vzhľadom na to, že kuchyňa je miesto, kde sa spotrebuje najväčšie množstvo pitnej vody v domácnosti, je nevyhnutné, aby bol vodný filter umiestnený v kuchyni. Či už pripojený na kohútik drezovej batérie, alebo riešený samostatným okruhom, aký majú podpultové filtre.


Ako fungujú kuchynské filtre?

Kuchynské filtre hrajú veľkú úlohu v procese zabezpečovania vašej domácnosti čistou, kvalitnou a zdravotne nezávadnou vodou. Sú určené na odstraňovanie znečisťujúcich látok, ktoré možu byť vo vode, ktorou zásobujete domácnosť, často prítomné. Či už je to voda z verejného vodovodu alebo z vlastnej studne.

 • Sedimenty ako piesok, štrk, bahno a mnoho ďalších znečisťujúcich látok, ktoré sa dostávajú do vody pri distribúcii do vášho domu alebo ak používate vlastnú studňu, tak priamo v nej.
 • Chemické látky (dobrým príkladom je chlór), ktoré sa používajú na dezinfekciu vody dodávanou vodárenskou spoločnosťou.
 • Baktérie, huby, riasy a ďalšie mikroorganizmy, ktoré sú veľmi nebezpečným znečistením vody a môžu spôsobovať vážne zažívacie a iné zdravotné problémy, pokiaľ by sa kontaminovaná voda konzumovala.

Všetky uvedené znečisťujúce látky nie je možné odstrániť jediným filtrom. Z toho dôvodu väčšina spotrebiteľov uprednostňuje inštaláciu zariadení s viacstupňovou filtráciou. Tieto filtračné systémy sú navrhnuté modulovo s cieľom uspokojiť rôzne nároky spotrebiteľa s dosiahnutím maximálnej kvality pitnej vody.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere filtračného zariadenia?

 • Aká je vaša denná spotreba vody? Ak máte veľkú rodinu má opodstatnenie kúpiť podpultový filter, ktorý je schopný filtrovať viac vody ako kohútikový filter alebo filtračná kanvica, ktorú je potrebné sústavne napĺňať.
 • Čo potrebujete filtráciou vašej vody dosiahnuť? Ak je to dobrá chuť a vôňa, tak väčšina filtrov, ktoré obsahujú uhlíkový filter, odstráni z vody chuť chlóru či rôzne zápachy. Ak existuje vo vode viacero škodlivých prímesí, ktoré potrebujete odstrániť, je vhodnejšie použiť podpultový filtračný systém alebo systém s reverznou osmózou.
 • Náklady na náhradné filtre. Lacný a jednoduchý filter môže vašim momentálnym potrebám vyhovovať, avšak z dlhodobého hľadiska takýto filter potrebuje často meniť filtračné vložky, čím sa predražuje prevádzka filtra v porovnaní s inými filtrami. Preto by ste pri vašom prvom nákupe mali vziať do úvahy cenu filtra a následné náklady na výmenu filtračných vložiek a tým i efektivitu nákupu filtračného systému. Tým môžete ušetriť financie z dlhodobého hľadiska.
 • Veľmi dôležitý je rozbor kvality vody, ktorú chcete upravovať filtráciou. Po prvé, je potrebné zistiť, čo je vo vašej pitnej vode. Vodárenské spoločnosti poskytujú správy o kvalite vody a väčšinu z týchto informácií je možné nájsť na internete. U nás si môžete objednať testovací balíček akosti vody a vykonaním testu dostanete presnú informáciu o kvalite vašej vody. To je prvý krok, ktorý vám pomôže sa lepšie rozhodnúť pri výbere kuchynského filtra na vodu tak, aby čo najlepšie vyhovoval potrebám vašej rodiny.

Aké typy kuchynských filtrov ponúkame?

Existuje mnoho typov kuchynských filtrov a filtračných systémov a mnoho prístupov spotrebiteľov k tomu, pre aký systém sa rozhodnúť. V našej ponuke sme sa zamerali na uspokojenie potrieb čo najširšej skupiny spotrebiteľov s rôznymi potrebami a možnosťami. 

 • Kohútikový filter. Montuje sa priamo na kohútik drezovej batérie a umožňuje prepínanie medzi filtrovanou a nefiltrovanou vodou. Inštalácia je veľmi jednoduchá.
 • Filtračné kanvice. Predstavujú najjednoduchšie riešenie v prípade, že chcete filtrovať v domácnosti menšie množstvo vody. Kanvica s prefiltrovanou vodou môže byť uložená na kuchynskej linke alebo vo vašej chladničke. Výhodou filtračných kanvíc je fakt, že nevyžadujú žiadnu inštaláciu ani údržbu.
 • Pultové filtre. Sú filtre, ktoré je možno ľahko nainštalovať prípojkou na kohútik drezovej batérie a umiestniť ho na kuchynskú linku. 
 • Podpultové filtre a filtračné systémy. Najžiadanejšie typy filtrov a filtračných systémov. Šetria priestor na kuchynskej linke a majú vyššiu kapacitu filtrovania vody. Jedná sa o najlepšiu voľbu pre domácnosti, ktoré používajú veľa filtrovanej vody.
  • Sedimentačné filtračné vložky odstraňujú z vody mechanické nečistoty, piesok, hrdzu, kal. Účinnosť filtra sa zvyšuje zväčšenou plochou sedimentačných vložiek.
  • Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím, KDF médiom a polypropylénom odstraňuje z vody až 99% škodlivého voľného chlóru, organické látky, herbicídy a pesticídy, ťažké kovy (arzén, kadmium, olovo...), fenol a benzén. Zbavuje vodu nepríjemného zápachu a zlepšuje jej chuť.
  • Dvojstupňová vložka zmäkčuje vodu a odstraňuje železo. 
  • Kapilárna membrána odstráni mikroorganizmy a pevné látky s veľkosťou od 0,02 mikróna.
  • UV lampa prirodzeným spôsobom odstráni z vody až 99,98 percenta baktérií a vírusov.
  • V závislosti od potrieb zákaznika a druhu znečistenia vody, existuje možnosť použitia ľubovolnej kombinácie filtračných vložiek mechanických, uhlíkových alebo špeciálnych.
    
 • Reverzno osmotické filtračné systémy. Podpultové systémy s hyperfiltráciou, ktorú zabezpečuje reverzno-osmotická membrána ako jeden z piatich stupňov filtrácie.
  • Reverzná osmóza (RO), známa tiež ako hyperfiltrácia je najjemnejším známym spôsobom filtrácie vody. Tento proces umožňuje z vody odstrániť aj tak malé častice, ako sú ióny. RO pracuje na princípe semi-permeabilnej (polopriepustnej) membrány, ktorej póry majú veľkosť iba 0,0001 µm. Membrána prepúšťa molekuly vody, neprepúšťa však rôzne prímesy a nečistoty. Cez membránu prechádza len určité množstvo vody, zvyšná voda obmýva povrch membrány a odvádza znečisťujúce látky do odpadu. Týmto je zabezpečené kontinuálne samočistenie membrány, ktorá je tak chránená pred upchatím. Proces reverznej osmózy vyžaduje určitý tlak na pretlačenie molekúl vody cez osmotickú membránu. Pre účely pitnej vody boli vyvinuté špeciálne nízkotlakové membrány, u ktorých postačuje bežný tlak vo vodovodnej sieti 2,8 ÷ 6 bar. Výsledkom je veľmi čistá a mimoriadne mäkká voda, podobná destilovanej vode.
  • Systémy reverzných osmóz bývajú vybavené prídavným zásobníkom pre upravenú vodu pre prípady náhleho zvýšenia odberu. Tlakový redukčný ventil znižuje tlak vody na polopriepustnú membránu a tým predlžuje jej životnosť. Upravená voda vyteká zo zásobníka cez filter so zlisovaným aktívnym uhlím, ktorý eliminuje zvyškové nečistoty ako voľné plyny alebo dioxíny.
  • Účinnosť RO systému: odstraňuje mechanické nečistoty, dusičnany, dusitany, ťažké kovy (kadmium, olovo, ortuť, arzén...), organické látky (fenoly, chlorované uhlovodíky, chlór...) a mikrobiologické znečistenie.
   • 1 stupeň filtrácie: Sedimentačné filtre s účinnosťou 20 mikrónov
    Polypropylénové sedimentačné filtre odstraňujú z vody mechanické nečistoty, hrdzu a čiastočky piesku a ílu.
   • 2. stupeň filtrácie: Filtračná vložka s aktívnym uhlím
    Odstraňuje z vody chlór a ďalšie organické nečistoty. Zachytáva zvyšky sedimentov ako voľný chlór a ďalších oxidačných činidiel a chráni tým osmotickú membránu pred poškodením.
   • 3. stupeň filtrácie: Sedimentačný filter s účinnosťou 5 mikrónov
    Jemný sedimentačný filter odstraňuje z vody všetky mechanické nečistoty.
   • 4. stupeň filtrácie: Reverzno osmotická membrána
    Odstraňuje z vody viac než 95% všetkých tuhých prvkov rozptýlených vo vode, takisto ako aj baktérií, húb a vírusov. Membrána spracuje denne až 250 litrov vody / cca 240 litrov čistej vody.
   • 5. stupeň filtrácie: Uhlíkový filter 
    Prefiltruje nazhromaždenú vodu v zásobníku a dodáva jej príjemnú a osviežujúcu chuť.
   • 6. stupeň filtrácie: Mineralizácia
    Mineralizačná vložka dodáva pitnej vode, v množstvách odporúčaných normami pre pitnú vodu, dôležité minerály (Ca, Mg, Na, K, CO3, SO4).
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Online platby

Platobná brána Comegate

Kde nás nájdete

Bottova ul. 2899/
945 01 Komárno

Kontakty
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk