Logo
Pomôžeme Vám.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
10.12.2019

Prečo je voda dôležité pre ľudské telo?

  • Zloženie tela

Až donedávna bola väčšina lekárskych teórií založená na predpoklade, že 20 percent nášho tela tvorí pevné tkanivo a toto ovplyvňuje naše zdravie, pretože v ňom sa našla väčšina znakov porúch a chorôb. Myslelo sa, že 80 percent nášho tela, ktoré je tekuté, iba podporuje stavbu kostí a tkanivo orgánov.

Teraz vieme, že opak je pravdou – tekutiny, ktoré prúdia v našom tele regulujú zdravý život. Ľudské telo je vodný stroj navrhnutý primárne pracovať s vodou a minerálmi. Podľa hmotnosti obsahuje naše telo 72 percent vody, ďalších 8 percent je kombinácia chemických zlúčenín a zostávajúcich 20 percent sú kosti a pevné tkanivo. V úplne základnom pohľade je to priama úmera. Ak organizmus tvorí 72 percent obyčajnej vody, kvalita vody, ktorú konzumujeme, bude mať veľmi dramatický vplyv na celkový stav nášho zdravia. Každý uzdravujúci a životodarný proces, ktorý sa deje v našom tele, sa deje pomocou vody!

  • Naša krv

Našu krv, prvoradú látku nášho bytia, tvorí 83 percent vody, ktorá tečie v našom tele a distribuuje živiny, kyslík a protilátky kamkoľvek podľa potreby. Aby naša krv mohla správne vykonávať svoje úlohy, musí byť naše telo dostatočne zásobované „zdravou vodou“. Nedostatočný prívod vody alebo konzumovanie kontaminovanej vody spôsobuje zmeny vlastností krvi a negatívne ovplyvňuje prakticky všetky stránky nášho zdravia.

  • Náš mozog

Mozog obsahuje viac než 80 percent vody a riadi úplne každý proces, ktorý prebieha v našom tele. Toto riadenie sa prejavuje nepretržitým vysielaním a prijímaním elektrických signálov pomocou nervového systému, ktorý v skutočnosti nie je ničím iným ako prepracovaným systémom jemných vodných ciest. Tekutina v našich nervoch je prakticky úplne tvorená vodou a minerálmi. Nepatrní poslovia nazývaní proteínoví transportéri sa pohybujú rýchlosťou svetla nesúc tieto životodarné správy do každej bunky a orgánu v našom tele.

Tak ako v každej komunikačnej sieti, čistota nosiča, nášho nervového systému, ovplyvňuje rýchlosť a čistotu signálu. Ak tekutina vnútri našich nervov obsahuje stopy chemikálií alebo ťažkých kovov (napr. olovo), potom je výsledkom oneskorený a skreslený signál. Mnohí experti teraz veria, že skreslenie týchto signálov môže byť základom mnohých porúch nervového systému. Napríklad porucha pozornosti, chronický únavový syndróm, Alzheimerova choroba, úzkostlivosť a depresia. Bolo veľmi dobre zdokumentované, že čistota týchto signálov má významný vplyv na našu schopnosť zvládať stres a na úroveň našej koordinácie. Berúc do úvahy kľúčovú úlohu, ktorú hrá voda v našom mozgu a nervovom systéme, jej kvalita je pravdepodobne najzákladnejším a najpodstatnejším kľúčom na dlhodobé zdravie.

  • Úroveň našej energie

Úroveň našej energie je ovplyvnená najmä konzumovaním vody. Je lekársky overené, že iba päťpercentná strata telesných tekutín spôsobí u väčšiny ľudí pokles energie o 25 až 30 percent. Tiež sa predpokladá, že viac ako dve tretiny všetkých ľudí nepije dostatok vody a trpí určitou mierou dehydratácie.

Výsledkom je, že veľká časť našej populácie používa iba 70 až 75 percent svojej kapacity prípadne ešte menej. Nanešťastie, väčšina ľudí sa v snahe zvýšiť úrovne energie obracia na povzbudzujúce prostriedky, najčastejšie ide o kofeín a cukor, a nie na pitie väčšieho množstva vody, ktorú potrebuje naše telo na tvorbu prirodzenej energie. Kofeín, alkohol a cukor sú silno „močopudné“ a v skutočnosti spôsobujú, že telo vylučuje vodu, čo vedie k ďalšej strate tvorby prirodzenej energie a prípadne môže viesť k závislosti od umelej energie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Online platby

Platobná brána Comegate

Kde nás nájdete

Bottova ul. 2899/
945 01 Komárno

Kontakty
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk