Logo
Pomôžeme Vám.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
10.12.2019
Komentáre (0)

Prečo kupovať len originálne UV žiarovky VIQUA?

Originálne žiarovky VIQUA vynikajú špecifickým spracovaním, ktoré zaisťujú okrem iného vysokú intenzitu žiarenia, dlhú životnosť, protipožiarnu ochranu, správnu vlnovú dĺžku UV lúčov a ďalšie nepostrádateľné bezpečnostné prvky, dostupné len u originálnych produktov.

Garancia vysokej intenzity žiarenia a dlhšej životnosti

Vyplýva najmä zo správneho tlaku plynu v žiarovke, ktorý je dosiahnuté vďaka 100% vzduchotesnenému obalu, špeciálnej vrchnej vrstvy z nepriľnavého materiálu a elektroinštalácie, ktorá je navrhnutá úplne odlišne oproti tzv. „kompatibilným žiarovkám.“

Maximálna účinnosť, minimálne dopady na životnom prostredí

Je zaistená optimalizovaným obsahom ortuti v žiarovke a ďaleko najlepším sklom s vysokou priepustnosťou UV lúčov.

Prevencia zničenia konektoru, prehriatia a požiaru

Len originálne žiarovky VIQUA sú vyrobené z nehorľavých materiálov! Každá žiarovka má jemne opracované piny pre ľahké pripojenie konektoru. Pripojením kompatibilnej žiarivky dochádza k narušeniu dierok v konektore, čo môže vyústiť v jeho zničení a následný požiar.

Záruka, certifikácia zdravotnej nezávadnosti a zodpovednosť za škody

Použitím neoriginálneho príslušenstva VIQUA stráca celý systém záruku a všetky pôvodné certifikácie výrobku sa stávajú neplatné. Zároveň nie je možné zodpovedať za vzniknuté škody spôsobené v dôsledku inštalácie kompatibilného neoriginálneho príslušenstva. To platí najmä pre prípady vykurovania, vyhorenia, alebo zdravotných následkov. Upozorňujeme taktiež, že v prípade uplynutia platnosti pôvodných certifikátov nie je poisťovňa povinná uhradiť vzniknuté škody na majetku následkom škody spôsobenej použitím neoriginálneho príslušenstva.

Rozdiel ceny medzi „kompatibilnou žiarovkou“ a originálom

Tzv. kompatibilná žiarovka sa vyznačuje spravidla nižšou cenou oproti kvalitným originálnym žiarovkám. Ako priamy dovozca UV systémov z Kanady môžeme zodpovedne povedať, že cena neoriginálnych žiaroviek je neporovnateľne vyššia oproti originálnym žiarovkám. Toto tvrdenie zakladáme na znalosti kvality spracovania originálnych žiaroviek, ich výrobného procesu, kontroly a certifikácie. Pre neznalých v problematike je „kompatibilná“ žiarivka takmer totožná s originálom.

Je treba si však uvedomiť z akých materiálov je taká neoriginálna žiarovka vyrobená, či produkuje UV žiarenie v požadovanej vlnovej dĺžke (veľmi často produkujú len obyčajné fialové svetlo okom nerozpoznateľné – bez germicídnych účinkov) a či stojí za to riskovať stratu záruky, certifikáciu, zdravotné a majetkové škody spôsobené kúpou neoriginálneho príslušenstva.
Výrobná cena neoriginálnej žiarovky sa pohybuje okolo 5 USD, čo je cca 4,50 EURO. Marža predajcu z predaja týchto žiaroviek sa pohybuje od 100% vyššie, čo je v prípade predaja originálnych komponentov v podstate nemožné.
Nikdy nekupujte neoriginálne príslušenstvo VIQUA. Ak niekto tvrdí, že kompatibilná žiarovka má rovnaké vlastnosti, ako originálny produkt VIQUA, jednoznačne porušuje zákon a klame spotrebiteľovi – je treba podotknúť, že sa väčšinou nejedná o úmysel, ale o neznalosť veci.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Online platby

Platobná brána Comegate

Kde nás nájdete

Bottova ul. 2899/
945 01 Komárno

Kontakty
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk