Logo
Pomôžeme Vám.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
09.08.2021

Zmäkčovač vody | Prečo je dôležitý pravidelný servis?

Prečo si na údržbu vodných filtrov najímať profesionálov?

Ako nastaviť zmäkčovač vody, aby bol čo najúspornejší ?

zmakcovac vody pravidelny servis

    Pri prevedení zmäkčovacích zariadení odborníkom sa nastaví riadiaci ventil tak, aby zariadenie bolo čo najúspornejšie v spotrebe vody a soli na regeneráciu. Pri tom sa nastaví kapacita zariadenia, čo sa vypočíta na základe tvrdosti vody a množstva katexu (zmäkčovacej hmoty). Okrem toho je potrebné nastaviť aj čas dopúšťania vody do priestoru na soľ, aby množstvo tej vody bolo dostatočné na účinnú regeneráciu katexu, no zas nebolo priveľa, aby sa zbytočne nemíňala soľ.

 

Optimálnu hladinu v prípade zmäkčovacích zariadení značky Hydrosoft označujeme čiarou na ochrannom tubuse.

 

Dobre vedieť !

Hľadina vody...

     Časom hľadina vody sa môže zmeniť, buď stúpa a bude míňať zbytočne veľa soli - vo viacej vody sa rozpustí viac soli. Alebo v opačnom prípade tento objem sa môže aj znížiť, v tom prípade regenerácia nebude dostatočne efektívna.

Kolísavý tlak vody...

     Tento jav môže vyvolať napríklad kolísavý tlak vody - v noci tlak vody vo verejných rozvodoch je vyššia, a cez deň nižšie-, alebo taktiež môže byť kvôli zúženiu cestičiek vody - v hlave, v hadici, či v nasávacom ventile vytvorením povlaku na povrchoch.

Neúčinný predfilter...

     Môže sa stať, že mechanický predfilter nie je účinný, buď sa nečistí, nemení filtračná vložka pravidelne, alebo jednoducho nie je dostatočne jemná filtrácia na zachytenie všetok nečistôt. To nemusí byť každopádne chyba filtra, ale jemnosť nečistoty.

Zanášanie vodomera...

    Presne tento jav môže pôsobiť aj zanášanie vodomernej vrtuľky, pomocou ktorého ventil sleduje kapacitu do regenerácie. Ak vrtuľka z nejakého dôvodu nesignalizuje prietok, je zaseknutá, alebo zanesená, regenerácia nebude prebiehať včas a zariadenie bude dávať neupravenú, tvrdú vodu.Pri ročných servisoch to sa taktiež kontroluje, v prípade potreby sa očistí, ak to nepomôže, tak sa to vymení.

Nečistoty v živice...

    Prienik nečistôt môže byť vplyvom aj na účinnosť katexu, preto odporúčame aspoň ročne vykonať dezinfekciu živice, tým oživíme hmotu tak, aby tieto nečistoty boli z jeho povrchu odstránené a kontakt s vodou bola čo najlepšia, tým pádom efektívne môže prebehnúť aj iónová výmena - zmäkčenie vody.

 

"Ročný servis je základom efektívného fungovania..."

 

Čo obsahuje ročný servis zmäkčovača vody ? 

Bežný ročný servis obsahuje nasledovné úkony:

- Dezinfekcia katexu

- Kontrola vodomernej vrtuľky

- Kontrola hladiny vody v solanke

- Kontrola, poprípade prečistenie hadíc a jemných častíc zariadenia

- Vyčistenie mechanického predfiltra

- Kontrola, v prípade potreby doladenie nastavení v riadiacej hlave

- Kontrola tvrdosti vody na vstupe a po úprave

 

Aké sú náklady servisu zmäkčovača vody ?

     Priemerné náklady servisu bežného zmäkčovača v domácnosti sa pohybuje okolo 80-100 euro + výjazd + potrebné diely, ktoré sa menia v prípade potreby a dezinfekčný roztok. Jeden servis, ktorý je poctivo prevedený, trvá minimálne asi 2 hodiny, kým všetky kroky regenerácie sa odkontrolujú a prečistia potrebné diely, poprípade sa vymenia. 
     Po dlhšej dobe, spravidla po 10 rokoch katex svoju účinnosť stratí. To je tá doba, po ktorej sa odporúča iontomeničovú živicu vymeniť, v čom taktiež Vám môžeme pomôcť. Cena katexu sa pohybuje okolo 3-4 eur na liter. 

 

Akú firmu vybrať na vykonanie servisu?

    Je dôležité, aby firma, ktorá vykoná servis, bral zodpovednosť za prevedenú prácu, vykonané úkony potvrdil klientovi napríklad kontrolou tvrdosti vody, poprípade odôvodnením výmeny istých dielov, aby aj zákazník sám videl, prečo to bolo potrebné vykonať. 

    Našim prvoradým cieľom je si nechať pozitívny dojem na našu firmu (Danum s.r.o.) prevedením poctivej práce, poskytnutím odbornej služby za konkurencieschopné ceny a dvíhaním telefónov v prípade nutnej potreby.


V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Bottova ul. 2899/
945 01 Komárno

Kontakty
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk